• Regjistrohu
Mire se vini ne komunitetin me te madh shqiptar qysh-me.com. Ketu mund ta gjeni pergjigjen, mund ta beni pyetjen dhe mund te pergjigjeni ne pyetjet pa pergjigje edhe pa u regjistruar, ose mund te regjistroheni dhe te beheni EKSPERT I QYSH-ME.COM
-----------------------------------------------
Bitcoin Exchange CEX.IO-----------------------------------------------------------------

Studio Shqipja FACEBOOK sallon ondulimi

DISA NGA PERGJIGJET:
QYSH ME FITU PARE NE INTERNET
QYSH MI FRY BUZET!
QYSH ME SHKARKU VIDEO NGA YOUTUBE! QYSH ME NDRRU GJUHEN NE WINDOWS 8!
QYSH ME BA GRIM!
QYSH ME PREGADIT TOLLUMBTA!
QYSH ME SHKARKU VIDEO PREJ FACEBOOK!
QKA ESHTE GOOGLE ADSENSE!
QYSH MI MSHEF FOTOT NE IPHONE!
QYSH ME AKTIVIZU 3G NE VALA900!

Ju ftojmë që të bëheni pjesë e Qysh-me.com duke u regjistruar këtu Gjithashtu mund të regjistroheni edhe përmes Facebook, por mund mund te beni pyetje ose pergjigje edhe pa u regjistruar. Nëse regjistroheni shtoni pyetje ju fitoni pikë, gjithashtu nëse i përgjigjeni në pyetje dhe fitoni shume pike atehere beheni pjesemarres ne shperblimet tona.
7 Ne linje
0 Antar dhe 7 Musafire
Sot Vizita : 2231
Dje Vizita : 1330
Te gjitha vizitat : 3695040

Qysh me pregatit tollumba ?

0 vota
450 shikime
Qysh me maru tollumba receta gatimit ?

Perberesit kryesor per te pregatitur tollumba jane:

Gjysme litre Qumesht
Gjysme litre Uje
4 Veze
6 Luge Vaj
Pak krip
1 pluhur per pjekurina
Rreth 500 gram miell 400-500 zakonisht

Pregatitja >

Vlojm ujin me qumësht dhe në të shtojmë miellin e pëzier me pluhur për pjekurina. Përziejmë mirë pandërprerë deri të ndahet masa e bere nga tenxherja.Kur te ftohet masa i qesim 4 vezet e perziera.Me këtë masë mbushim shiringën për tullumba dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.I renditim në një enë dhe kur të ftohen ia qesim sherbetin por kujdes sherbetin le te ftohet pak disi me i vaket.Sherbetin ta ziejme rreth dhjete min.

Per sherbet neovjiten :
700 gram Sheqer
gjysme litre Uje
lengu i nxjerre nga shtrydhja e nje limoni.

Keshtu pra pregatiten tollumbat ,receta per tollumba mjafte e lehte.
pyetur Pri 15, 2015 ne Kuzhina nga admin (3,270 poena)

Pergjigja juaj

Emri juaj qe shfaqet:
Privatsi: Emaili do te perdoret vetem per te derguar lajmrime rreth pyetjes.
Anti-spam verification:
To avoid this verification in future, please log in or register.
...